Kapliczka Matki Bożej Kajmowskiej przy ul. Królowej Jadwigi 26
Kapliczka Matki Bożej Apokaliptycznej czczona jako Matka Boska Kajmowska nazwana tak została przez mieszkańców nieistniejącej już dziś wsi Kajmów. W związku z postępującymi robotami odkrywkowymi Kopalni Siarki „Machów” i postępującym frontem robót udostępniających złoże siarki, prowadzono na szeroką skalę prace przygotowawcze, w ramach których likwidacji ulegały znajdujące się zabudowania mieszkalne i gospodarcze. Mieszkańcy domostw nierzadko z całym swoim dobytkiem zostawali przesiedleni do nowo wybudowanych domów jednorodzinnych lub bloków mieszkalnych m.in. na Osiedlu Serbinów. Kapliczka z Kajmowa wraz z przeniesieniem została odrestaurowana i znalazła swoje nowe miejsce w ogrodzie posesji przy ulicy Królowej Jadwigi nr 26 na Osiedlu Piastów. Pierwotnie kapliczka stała w środku wsi Kajmów, na skrzyżowaniu przy drodze Tarnobrzeg – Machów. Jest to kapliczka skrzynkowa w kształcie wydłużonego prostokąta wykona z metalowych kątowników, oszklona w wszystkich stron. Nakrywa ja czterospadowy blaszany daszek. Kapliczka umieszczona jest na murowanej postawie. W Kajmowie kapliczkę ufundowała rodzina Ziębów przed I Wojną Światową.
Dalej ulicą Królowej Jadwigi poruszamy się po łuku w prawo, mijając po drodze, odchodzące po lewej stronie ulice: Sztygarów, Gwarków należące do Osiedla Bogdanówka. Dochodzimy do ulicy Kazimierza Wielkiego i skręcamy za znakami w lewo. Po przejściu 150 m dochodzimy do ronda, które pokonujemy za znakami na wprost i idziemy dalej prosto ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego. Po 50 m mijamy przystanek MKS. Po lewej stronie rozpoczyna się zabudowa handlowa a po prawej bloki Osiedla Serbinów. Za około 400 m na łuku drogi w lewo, odchodzi ulica M.C. Skłodowskiej w kierunku stawów hodowlanych i lasu „Zwierzyniec” (pełniącego również funkcję parku miejskiego).
Idziemy dalej ulicą Kwiatkowskiego aż do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza (rondo im. Olgi i Andrzeja Małkowskich), mijając po lewej stronie targowisko miejskie, po prawej stację paliw i zabudowę handlową. Na rondzie skrzyżowanie ze znakami czerwonej ścieżki „Mokrzyszowskiej”. Przechodzimy rondo na wprost w ulicę 11-go Listopada. Mijamy przystanek MKS. Po prawej i po lewej stronie bloki Osiedla Siarkowiec. Po ok 400 m dochodzimy do ronda (im. Żołnierzy Górników) z ulicą Kopernika, idziemy prosto dalej ulicą 11-go Listopada do ulicy św. Barbary i na przejściu skręcamy w prawo. Po lewej ogródki działkowe, po prawej bloki mieszkalne osiedla. Po 150 m dochodzimy do widocznego po lewej stronie ulicy kościoła św. Barbary.
Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego przy ul. Prof. Stanisława Pawłowskiego 14
Kościół pw. św. Barbary przy ul. Św. Barbary 17